Mleczne napoje fermentowane ze Spółdzielni Mleczarskiej w Wieprzu: jogurt naturalny, kefir, maślanka i zsiadłe mleko doskonale smakują solo, jak i z różnego rodzaju dodatkami.

Napoje te są niezwykle cennym źródłem składników pokarmowych o wysokiej wartości odżywczej, zawierają pełnowartościowe białko o zbilansowanym składzie aminokwasowym, a także co bardzo ważne są źródłem łatwo przyswajalnego wapnia, fosforu i potasu.

Włączenie ich do codziennego menu jest prostym i skutecznym sposobem na dostarczenie organizmowi probiotyków. Dzięki cennym bakteriom mlekowym wpływają również na poprawną przemianę materii. Co należy podkreślić – do naszych wyrobów stosujemy tylko naturalne dodatki, przede wszystkim wyselekcjonowane żywe kultury bakterii.

Dzięki temu, a także dzięki tradycyjnym procesom technologicznym uzyskujemy produkty o naturalnych walorach smakowych i zdrowotnych.

Jogurtowi od wieków przypisuje się zdolności odradzające i uzdrawiające. Może być doskonałym składnikiem zdrowego śniadania lub deseru, lekkim dodatkiem do zup lub sosów.

Kefir reguluje procesy przemiany materii, świetnie gasi pragnienie i orzeźwia. Doskonale smakuje solo, jak również z dodatkami zmiksowanych owoców sezonowych lub na słono jako dodatek do dań obiadowych.

Maślanka charakteryzuje się przyjemnym i orzeźwiającym smakiem  Podobnie jak kefir można spożywać ją zarówno z różnego rodzaju dodatkami jak i samodzielnie.

Zsiadłe mleko zalecane jest osobom z zaburzeniami układu pokarmowego i rekonwalescentom. Podane z młodymi ziemniakami, plackami czy naleśnikami, to tylko niektóre propozycje wykorzystania napoju, które pamiętamy z dzieciństwa.

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób. Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera